Субота, 23.11.2024, 13:08
Вітаю Вас Гість | RSSГоловна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи
Загальні новини [275]
Місто Кіровоград [62]
Райони Кіровоградщини [64]
Аналітика [9]
Новини: 112.UA
Статистика
Головна » 2014 » Жовтень » 16 » Володимир Шемаєв: Ми – сучасні європейські ліві
13:42
Володимир Шемаєв: Ми – сучасні європейські ліві
З'їзд Блоку лівих сил України ухвалив дещо несподіване рішення щодо висування «фронтменами» партії молодих людей, які жодного разу не були депутатами Верховної Ради. Ми спілкуємося з першим номером списку Блоку, кандидатом економічних наук Володимиром Шемаєвим.

- Дехто може асоціювати вас із комуністами. Чим Блок лівих сил України відрізняється від них?

- Блок лівих сил - це об'єднання громадських і молодіжних організацій, активістів партій лівоцентристського спрямування, представників "Кредитного майдану" - всіх людей, які хочуть жити в справедливій державі. Чи є ми комуністами? Категорично – ні! Ми засуджуємо керівництво Компартії, яке, щоразу підігруючи олігархічним кланам, зраджувало своїх виборців, а потім і взагалі зрадило Україну, граючи на боці сепаратистів.

Наш Блок є новим, українським та європейським за змістом, об'єднанням  людей, які досі не перебували у владі.

- Зараз модно все називати європейським - від євроремонту до єврохати. Що це за принципи, які ви позичили в європейців?

- Ми поділяємо засадничі принципи європейських соціал-демократів: демократія і свобода; соціально-орієнтована ринкова економіка; рівність можливостей для чоловіків і жінок, а також представників різних соціальних класів; доступ до якісних медицини й освіти тощо.

Разом з тим ми враховуємо й українські реалії, зокрема: чесної приватизації, окрім другого продажу «Криворіжсталі», в нас не було. Або чому треба в кризу продавати «Турбоатом» і Одеський припортовий завод? Так чинить тільки "врємєнщик", а не господар.

Ми підтримуємо розвиток малого, середнього і навіть крупного бізнесу, але в таких компаній повинні бути чесні і прозорі відносини з державою. Платити податки треба в країні розташування промислових активів, а не виводити їх за кордон. Так само не можна нехтувати надмірними викидами від виробництва в атмосферу та водойми, безвідповідальною вирубкою лісів, переробкою відходів та ін. За це будуть платити наші діти.

У країнах ЄС більшість цих питань врегульовано, тому й соціальні стандарти там високі. В Україні нас чекає дуже багато роботи, але ми готові вносити на розгляд парламенту відповідні законопроекти на основі кращої світової практики.

- У програмах багатьох партій є тема соціального захисту людей, у тому числі постраждалих унаслідок АТО. Якими будуть основні меседжі вашої кампанії?

- "Людина - понад усе", як би пафосно це не звучало. Проблеми, пов’язані з АТО, треба розглядати на трьох рівнях: соціальний захист учасників бойових дій та членів їхніх сімей; соціальний захист населення на територіях, що постраждали від бойових дій; соціальний захист усього населення України від погіршення макроекономічної ситуації в країні.

Слід терміново звернути увагу на проблему зниження реальних доходів громадян, здорожчання цін на енергоносії, комунальні послуги, продукти харчування. Ми хочемо перенести фокус урядової політики на вирішення проблем простих людей, усвідомлюючи, що третій, уже "соціальний", майдан може значно послабити нашу державу, яка де-факто перебуває в стані гібридної війни. Подолати бідність можна запровадженням політики високих мінімальних заробітних плат із переходом до погодинної форми оплати праці.

Забезпечення соціального захисту населення тісно пов’язане з розвитком місцевого самоврядування. Зокрема, ми виступаємо за те, щоб 1% від суми оренди земельних паїв - особливо крупними агрохолдингами - надходив до бюджету громад. Землі державного земельного запасу слід повернути в розпорядження місцевих громад.  Це дозволить, наприклад, сільській раді відремонтувати школу, залатати дороги, закупити ліки для ФАПів тощо. Якщо влада і надалі буде відмахуватись від цих питань, то отримаємо т.зв. "народні республіки" і в інших областях України.

Ми не були б сучасними лівими, якби не говорили про вирішення проблеми безробіття. І тут держава й бізнес мають працювати спільно. Адже нові робочі місця - це додана вартість, зростання ВВП, а значить – і доходів громадян. Ми знаємо, як стимулювати створення двох мільйонів робочих місць на селі і в промисловості протягом наступних 5 років.

Здешевлення кредитів для бізнесу і створення рівних умов для всіх – надзавдання. При цьому НБУ має виконувати свою головну функцію - недопущення знецінення гривні.

До речі, підприємствам, які отримують надприбутки внаслідок девальвації, працюючи на українській сировині, треба підняти податок на прибуток до 35% на період виходу країни з кризи. Всім іншим – зберегти на теперішньому рівні.

- Про наболіле: якою є позиція Блоку щодо ситуації на Сході та Криму?

- Крим - це Україна, і дуже прикро, що керівництво України з самого початку не дало команди захищати АРК, адже в Криму були одні з найбільш боєздатних військових частин Збройних сил України.

23 роки в Україні армія існувала на межі виживання, адже фінансували лише 50% від її потреб, продавали краще озброєння військових частин на експорт. Це не могло пройти безслідно. Нам треба будувати нові Збройні сили - сучасні. Звичайно, на це потрібні час і гроші. Блок лівих сил має рецепти, де шукати бюджетні резерви, не накидаючи зашморг на простих людей: це прогресивна шкала оподаткування, боротьба з тіньовою економікою і офшорами, стимули до розвитку власного бізнесу.

- Які проблеми Ви вважаєте найбільшими перепонами в розвитку країни?

- Економічна теорія вже визначила формулу процвітання. Потрібні лише три речі - накопичення капіталу в країні, освічені, здорові люди і технологічний розвиток. Ніби в Україні все це є, але чому немає результатів? Учені з Массачусетського університету встановили, що названі чинники не дають очікуваного, якщо державні інститути працюють неефективно і процвітає корупція. Такі приклади скрізь: Нігерія, країни Центральної Азії. Тому ми будемо всіляко сприяти відкритості роботи держустанов, запровадженню електронного урядування, створенню антикорупційного бюро, реформуванню правоохоронних і судових органів.

І ще. У 2014 році світовим бестселером стала праця Томаса Пікеті "Капітал у XXI-му сторіччі". Основний меседж автора полягає в проблемі нерівності доходів найбагатших і найбідніших прошарків населення. За його словами, це загроза номер один і для країн Заходу, адже екстремальна нерівність призводить до соціального вибуху і зміни громадського устрою. В Україні - подібні проблеми. Упевнений, що присутність Блоку в наступному складі парламенту позитивно вплине на розвиток нашої країни.

Розмову вела Людмила Дейна
Категорія: Загальні новини | Переглядів: 607 | Додав: admin | Теги: Вибори, Блок, Шемаєв


Пошук
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Актуально
Микола Садовий - Голова СПУ
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів нашого сайту
Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz