Відстоюючи права позичальників, ми пройшли всі владні інституції, проводили велелюдні мітинги, працювали з комітетами Верховної Ради, з МВФ і навіть православною церквою. Ми стукали всюди, нас слухають але не чують. Саме тому ми й вирішили піти в парламент, аби захищати права усіх громадян України.
Про це в «Актуальному інтерв'ю» на телеканалі 24 розповіла керівник громадської організації «Кредитний майдан», представник першої п'ятірки Блоку лівих сил України Тетяна Руденко.
За її словами, з часів минулої фінансової кризи (2008-2009 рр.) не було прийнято жодного закону, який би допоміг позичальникам вийти зі скрутної ситуації.
- Основна маса населення прийняла на себе цей удар стрибка курсу з 5,08 гривні за долар. Все навантаження лягло повністю на позичальників. Пізніше навіть Арсеній Яценюк казав, що курс більше дванадцяти гривень за долар — смертельно для країни. Сьогодні маємо вже 14,5 гривень за доллар, - підкреслила Тетяна Руденко.
Зараз проекти законодавчих актів з'явились, проте вони не діють. Так, за її словами, законопроект 4895 (про реструктуризацію валютних кредитів) міг урятувати 4 млн. позичальників. Але був внесений законопроект Руслана Князевича (який готували юристи НАБУ), де позичальника ставлять у положення боржника по життєво: щоб той передавав свої кредити, як бабусине кольє – онукам і правнукам.
- Мораторій на вилучення квартир, на жаль, не працює. Досі судова система перебуває у змові з банківською системою – це просто дві сестри-близнючки, які працюють на витискання нерухомості і грошей у населення. Відбувається попросту геноцид народу. Ми збираємо приклади, подаємо в комітети Верховної Ради, щоб дати зрозуміти владоможцям, що їх закони взагалі не працюють, - зазначила Тетяна Руденко.
Акціями під Кабміном чи під парламентом мало чого можна добитися. Тож, за словами Руденко, потрібно іти і працювати безпосередньо в парламент.
- Ми вирішили піти в парламент, аби захищати права усіх громадян України. І ми запрошуємо до нас і гривневих позичальників, і вкладників, і тих, кому заблокували картки, і кого образили в судах. Усіх, хто постраждав від фінансової, банківської та судової системи, а також хибних соціальних рішень в країні. Саме тому був обраний соціальний напрям – Блок лівих сил України. Це партія, з якою в нас не розходяться жодні етичні, моральні принципи. Це партія, яка б хотіла змінити країну на користь народу, людини, - підкреслила керівник «Кредитного майдану».
Вона також нагадала, що в семи країнах Європи при владі знаходяться ліві сили. І в цих державах є стабільність і надія на майбутнє.
- Ми боремося за те, щоб у нас були кредити як у Європі – під 2-3%, щоб у людей була можливість добре заробляти. Щоб в Україні можна було здобути хорошу освіту, мати якісну охорону здоров'я, - повідомила Тетяна Руденко.
За її словами, «Кредитний майдан» функціонує на всій території України, має 25 регіональних відділень , практично у кожному обласному центрі та крупних райцентрах є осередки і представництва.
Офіційний сайт Блоку лівих сил України
|