Голова Соціалістичної партії України позафракційний народний депутат Микола Рудьковський зареєстрував у Верховній Раді законопроект №4356а від 23.07.2014 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей (щодо посилення соціального захисту жінок, які народили трьох або більше дітей)".
Проектом пропонується внести зміни до законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» для забезпечення соціальних гарантій багатодітним сім’ям, позитивного впливу на народжуваність в Україні.
Відповідно до законопроекту жінки, які народили трьох або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років. Також за вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання трьох або більше дітей чи дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу.
"Цей Закон спрямований на посилення соціального захисту насамперед жінок, які народили трьох або більше дітей. Аналіз демографічних даних у різних регіонах свідчить, що зниження народжуваності в Україні визначається передусім регулюванням народження жінками, тобто, соціальними умовами. Так, якщо в 1990 році показник народжуваності дорівнював 53,2 на тисячу жінок, то у 2012-му – 45,1. Виходячи з цього, одним із чинників, який безпосередньо позитивно вплине на народжуваність в Україні, є покращення з боку держави соціального захисту багатодітних сімей і соціального захисту жінок, які планують народжувати", - говорить М.Рудьковський.
Згідно з пропонованим законопроектом, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються матерям, які народили трьох і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо в разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, то право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
Прес-служба СПУ
|